11 września 2013

moje 5 sposobów na naukę.

helo!
Co u Was? Też macie taką straszną pogodę? Pada, niebo zakryte chmurami i ponurość sprawiają, że zasypiacie? Nie lubię takich dni. Wczoraj rano do tego była taka mgła, że nie było widać ani sąsiada. :D


Dzisiaj postawiłam przedstawić Wam moje 5 sposobów na naukę :
1. Wszystkie zadania domowe robię od razu po szkole, by wieczorem móc odpocząć albo z kimś się zobaczyć. Nie lubię żadnych zaległości. Kiedyś często odkładałam wiele rzeczy na później, a gdy nadchodził czas sprawdzania .. "ups, zapomniałam!"

2. Daty sprawdzianów, kartkówek czy oddania prac zapisuję na kartce i mam ją zawsze w widocznym miejscu, by nie zapomnieć.

< przepraszam za jakość :c >

3. Co do uczenia się na sprawdziany, to mam dziwny sposób. Zazwyczaj na kartkę spisuję najważniejsze informacje i każdego wieczoru czytam je. Jest to dla mnie powtarzanie, a w czasie snu lepiej zapamiętujemy. :)

4. Staram się uważać na lekcjach. Większość materiału, którego musimy się nauczyć, zapamiętuję słuchając nauczyciela. Nie na marne tłumaczą nam to w kółko i w kółko. ;)

5. A teraz na temat języków. J. niemiecki nie sprawia mi problemu, jeszcze nigdy nie musiałam się uczyć na sprawdziany, a i tak dostaję 5-ki. ^^ Z j. angielskim jest już gorzej. Nie tak łatwo nauczyć się słówek czy czasów. Gdy czegoś nie rozumiem, to również spisuję na kartkę i czytam przed snem. To samo dotyczy słówek. Wszystkie przepisuję na kartkę, a obok ich tłumaczenie.

Mam nadzieję, że niektórym przydadzą się moje sposoby.
No to samych piątek i do zobaczenia!

2 komentarze :

  1. też jak się uczę to na kartkę spisuję najważniejsze informację :))

    helissss.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam podobne sposoby : ) .
    + lublins.blogspot.com .

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy szczery komentarz, sprawiasz mi ogromną radość! :)

~ Nie bawię się w tzw. "obs za obs", ani "kom za kom";
~ Można zostawiać linki do bloga;
~ Na LBA nie odpowiadam, jednak dziękuję za każdą nominację;
~ Na pytania odpowiadam tutaj, wyjątkowo u kogoś, jeśli ta osoba o to poprosi;
~ Odwiedzam tylko blogi osób, które napisały więcej niż "fajny post, blog" czy "ładne zdjęcia, zapraszam do siebie"!