21 lipca 2015

PhotoMix

Hej! W końcu nadszedł koniec leniwych dni, niestety z fatalnym skutkiem dla bloga. Pracuję, jednak spędzam w pracy bardzo dużo godzin. Poza pracą czeka na mnie jeszcze wiele obowiązków i osoby, za którymi jestem bardzo stęskniona, więc w blogosferze jest mnie coraz mniej... Nie chcę pisać na siłę nudnych, niedopracowanych postów, więc postanowiłam, że posty będę dodawać raz w tygodniu- w sobotę bądź w niedzielę. Myślę, że tydzień wystarczy mi na zebranie myśli i napisanie dla Was czegoś o wiele ciekawszego niż kolejne "co u mnie". Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie! :)

Korzystając z ostatniego wolnego wieczoru przygotowałam dla Was mały mix zdjęć z ostatniego miesiąca, zapraszam do oglądania! Przy okazji dodam, że kilka z tych zdjęć jeszcze pojawi się na blogu w oryginalnych rozmiarach!


Czytaj dalej »

17 lipca 2015

Poradnik dla początkujących

Hej! Miałam w planach napisać wczoraj całkowicie inny post, niestety nie wyszło ze zdjęciami. Nie mam zamiaru zasypywać Was kolejnymi zdjęciami z wiejskiego podwórka, więc przygotowałam mały poradnik o kodach css. Więcej takich poradników możecie znaleźć w nowej zakładce w górnym menu pt. "Design DIY". Wszystko jest krok po kroku wytłumaczone i co chwilę dodaję nowości. Jeśli jednak byłyby jakieś pytania, piszcie na maila!
Kodami css i html zajęłam się ponad rok temu, kiedy przyłożyłam się do blogowania. Chciałam samodzielnie poprawić wygląd bloga, więc zaczęłam przeszukiwać internet za jakimiś poradnikami. W międzyczasie dużo się nauczyłam, a zarazem świetnie się bawiłam (choć zdarzały się takie dni, że miałam ochotę rzucić laptopem, ale ciii, haha). A żeby ułatwić początkującym, postanowiłam wszystkie poradniki skupić u siebie w jednym miejscu. Także życzę udanej zabawy z kodami i powodzenia! :)

Na początek otwieramy miejsce na arkusz css. Jak to zrobić? więcej tutaj→klik
szablon → dostosuj → zaawansowane → dodaj arkusz css
Nie zapomnij po wklejeniu kodu nacisnąć Enter!

Wyśrodkowanie nagłówka:
#header-inner {text-align: center;}
#header-inner img {margin: 0 auto; }

Kolor tła postów:
.post {background-color: #ffffff;}

Odpowiedni kolor można wybrać tutaj→klik, wystarczy w miejsce zaznaczonego na czerwono elementu kodu wpisać wybrany z tej strony. Pamiętaj o #!

Kolor tła kolumny bocznej lewej:
.column-left-inner {background-color: #ffffff;}
Kolor tła kolumny bocznej prawej:
.column-right-inner {background-color: #ffffff;}

W miejscu wyrazu POZYCJA wpisz: center (czyli wyśrodkowanie),  justify (czyli wyjustowanie), right (przesunięcie do prawej krawędzi) albo left (przesunięcie do lewej krawędzi).
W miejscu wyrazu STRONA wpisz: left (lewa), center (środkowa), right (prawa).

Pozycja gadżetów w lewej kolumnie:
.column-left-inner {text-align: POZYCJA; }
Pozycja gadżetów w prawej kolumnie:
.column-right-inner {text-align: POZYCJA; }
Pozycja gadżetów w środkowej kolumnie:
.column-center-inner {text-align: POZYCJA;}

Pozycja daty:
h2.date-header {text-align: POZYCJA;}

Pozycja tytułu postu:
h3.post-title {text-align: POZYCJA;}

Pozycja tekstu "Komentarz":
.comments h4 {text-align: POZYCJA;}

Pozycja menu z kartami:
#PageList1 ul {text-align: STRONA;}
#PageList1 ul li {float: none; display: inline;}

Usunięcie tekstu "Starszy/Nowszy post":
.blog-pager { display: none !important;}

Usunięcie tekstu "Technologia Blogger":
.Attribution {  display:none; }

Ogólnie bardzo chętnie korzystam z tych stron (klik i klik), kody są ładniej pokazane niż u mnie. :P
Wiele osób ma również problem z niechcianymi tytułami gadżetów. Wystarczy w miejsce tytułu wpisać: </> i stanie się on niewidoczny, zniknie. I voila!
Przypominam, więcej kodów w zakładce "Design DIY" w górnym menu!


Czytaj dalej »

13 lipca 2015

Village, two cats and one dog

Raz deszcz, raz słońce, za chwilę wichura, a potem cisza... Nie wiem jak Wy, ale zdecydowanie wolałabym na termometrze te prawie 30°C niż cały dzień chodzić w ciepłej bluzie i kryć się przed deszczem. Pakując się na wyjazd na wieś byłam pewna, że dni będą pełne słońca i ciepła, ...a tu lipa. Na szczęście pomyślałam o paru bluzach i spodniach w razie W. Mam nadzieję, że te szare dni szybko odejdą w zapomnienie i znowu będę mogła cieszyć się piękną pogodą, której w wakacje nie powinno brakować! Jednak brak jej nie przeszkadza mi w fotografowaniu, wszystkie futrzaki biegające po podwórku wręcz mnie już nienawidzą, haha. Także zostawiam Was ze zdjęciami, do napisania i miłej nocy (bądź dnia)!

Czytaj dalej »

8 lipca 2015

Jak dobrze się spakować?

Hej! Już prawie dwa tygodnie wakacji za nami. Pewnie większość z Was już gdzieś wyjechała, a ja wyjeżdżam dopiero w sobotę- mianowicie na wieś! Spędzę tydzień w miejscu, gdzie mieszkałam przez całe dzieciństwo i nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę! :) Przez te 7 dni będę nierozłączna z aparatem, więc zasypię Was zdjęciami! haha. Mieszkałam, moim zdaniem, w bardzo pięknej okolicy: w pobliżu rzeka i jej stare koryto zapełnione niegdyś bobrami, piękny, stary zamek w centrum parku (o którym już raz wspominałam tutaj), a od razu obok stary kościół. W okolicy pełno pól, łąk i wiele, wiele innych świetnych miejsc na zdjęcia! Myślę, że będzie to udany tydzień. :)
A Wy gdzieś wyjeżdżacie czy zostajecie w domu?

Z wyjazdami wiąże się również pakowanie. Jedni lubią to mniej, drudzy bardziej, a ja to wręcz uwielbiam! Gdy byłam jeszcze mała i miałam parę dni wakacji spędzić u kuzynki, potrafiłam się pakować tygodniami. Spisywałam wszystkie rzeczy do mojego magicznego notesika, planowałam ile lalek wezmę ze sobą, ile ubranek spakuję dla Barbie. Czy tylko ja tak robiłam? haha.
W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam kilka rad, jak dobrze się spakować. Pewnie większość z Was je zna, więc potraktujmy ten post jako przedstawienie Wam, jak ja się pakuję, o. Więc zaczynajmy!

Czytaj dalej »

4 lipca 2015

najpiękniejsze cytaty #2

Cześć! Jak Wam minęła sobota? Mam nadzieję, że dobrze! U mnie cały dzień utrzymuje się wysoka temperatura, która nie pozwala na nic, jednak zdecydowanie lepsza taka pogoda niż mróz. Całe dni spędzam poza domem i w blogosferze dostępna jestem dopiero późnym wieczorem. Cóż, póki mamy wakacje, trzeba korzystać z wolnego! A na dzisiaj przygotowałam dla Was drugi post z cytatami, które mi się bardzo spodobały. Ostatni był niecałe cztery miesiące temu, więc czemu nie kolejny? Zapraszam do czytania!

Czytaj dalej »